Tryckklass hydraulrör


| Peplos | 3 Comments | 15:49

Hydraulrör 20mm

Rör Hydroscand har allt inom rör. Vi har ett stort sortiment av rör, rördelar och rörsystem i många olika material. Visa mer Välj en kategori Hydraulik Pneumatik Hydraulrör Sömlösa DIN /C E-coated Visa 47 varianter Stålrör Visa 59 varianter Förböjt anpassningsrör för pneumatikstammar Visa 3 varianter Aluminiumrör för pneumatikstammar.

Hydraulrör 15mm

Den 29 april publicerades nya versioner av SSG:s rörklasstandarder. De nya utgåvorna är anpassade efter det nya EU-direktivet PED /68/EU, implementerat i Arbetsmiljöverkets föreskrift AFS Många av standarderna har också slagits samman, baserat på dimension, tryckklass och svetsfaktor.

 • tryckklass hydraulrör

 • Hydraulrör koppling

   Artikelnr Artikelnr Tryckklass Rör Ø Muttergänga Arbetstryck EO-2 PSR (mm) Metrisk ”M” (bar) A3C WV08ZLA3C WV08LA3C L 8 M14x1,5 WV10ZLA3C WV10LA3C L 10 M16x1,5 WV12ZLA3C WV12LA3C L 12 M18x1,5 WV15ZLA3C WV15LA3C L 15 M22x1,5 KH 2-vägs kulventil Artikelnr Artikelnr Tryckklass Rör Ø Muttergänga Arbetstryck.

   Syrafast hydraulrör

  Skärringskopplingar. Skärringskopplingar skär in i röret och fixeras vid skärkanten. Skärringskopplingar används för flytande medier. Det är gjorda för höga tryck och finns i olika tryckklasser. Visa mer.

  Hydraulrör dimensioner

  Tryckklass S Presskoppling Fläns Kod 61 Presskoppling Fläns Kod 62 Presskoppling iLOK Plastplugg Gängade Plastplugg Övriga O-ringar G/GS/GSM Presskoppling Fläns Cat Presskoppling Helfläns Kod 62 Inv-JIC Inv-ORFS UNF-gänga Presskopplingar - GSM GSM-MBSPP GSM-FBSPORX GSM-FBSPORX45 GSM-FBSPORX90 GSM-MJ GSM-FJX GSM-FJX
 • Hydraulrör biltema

 • Hydraulrör rostfritt

  The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.

  Hydraulrör biltema

 • Här är du Produkter Hydraulrör Filtrera Hydraulrör (82 artiklar) Hydraulrör På HydraSpecma säljer vi ett brett urval av olika hydraulrör. Vårt lagersortiment inkluderar: Galvaniserade hydraulrör Rostfria hydraulrör Rostfria och syrafasta hydraulrör Svarta fosfaterade hydraulrör.

 • Hydraulrör 12mm

  Rörkopplingar och rör 8 - Specma Hydraulic.